Co to jest malowanie po numerach?

W tym artykule poruszamy kwestie takie jak:

 • Co to jest malowanie po numerach.
 • Z czego składa się zestaw do malowania po numerach.
 • Jak odczytywać stopień trudności obrazów.
 • Jak malować po numerach – krok po kroku.

Malowanie po numerach, według wielu rankingów, to jedno z najciekawszych zajęć 21 wieku. Pozwala ono zarówno na doskonalenie swoich umiejętności manualnych, rozbudza wyobraźnię i zmysł artystyczny, jak również zapewnia ogromną porcję radości i błogi relaks.

Panuje błędne przekonanie, że takie zestawy są stworzone tylko dla dzieci – to bzdura. Malowanie po numerach to dziedzina, która przyciąga zarówno młodych adeptów sztuki, jak również tych, którzy swoje młodzieńcze lata już przeżyli i szukają ukojenia czy ucieczki od codziennego zgiełku.

Malowanie również nie jest obojętne dla naszego zdrowia psychicznego. Wiele badań potwierdziło jego zbawienny wpływ na nasz mózg, poprzez obniżenie poziomu stresu, a ilość uwagi, jaką poświęcamy na sam proces malowania, pozwala nam całkowicie zapomnieć o wszystkich udrękach, problemach, które towarzyszą w codziennym życiu.

Aby w pełni korzystać ze zdrowotnych zalet, jakie oferuje malowanie po numerach, wystarczy poświęcić mu tylko 60 minut, dwa razy w tygodniu. To jest bardzo niewiele czasu, ale my doskonale wiemy, że każdy, kto spróbował tego hobby, nie potrafi się od niego nawet oderwać.

Malowanie po numerach

Z czego składa się zestaw do malowania po numerach?

 Zestaw do malowania po numerach

Zestawy takie różnią się w zależności od producentów. W naszej firmie stawiamy na jakość oraz użyteczność, nie zapominając o środowisku. Wraz z każdym zakupionym obrazem do malowania można się spodziewać otrzymania:

 • płótna lniano-bawełnianego z nadrukowanym wzorem, naciągniętego na drewnianą ramę(krosno malarskie) – dzięki temu możesz poczuć się jak prawdziwy artysta. Płótna o takim składzie, używane są od setek lat przez największych malarzy, jacy stąpali po naszej Ziemi.
 • instrukcja do malowania po numerach – jest to ten sam wzór, który znajduje się na płótnie, aczkolwiek wydrukowany jest w najwyższej możliwej rozdzielczości na papierze A3.
 • zestaw 3 pędzli do malowania numerami – dwa pędzle są przystosowane do malowania bardzo drobnych szczegółów, a jeden z nich jest stworzony do pokrywania większych powierzchni, takich jak tło.
 • zestaw farb akrylowych do malowania po numerach – ilość farb różni się w zależności od danego wzoru. Informację o tym można znaleźć przy każdym naszym produkcie. Każda z nich znajduje się w szczelnym, plastikowym pojemniku, który zapewnia największą trwałość i zapobiega wysychaniu farb.
 • ozdobne opakowanie produktowe – każdy z naszych produktów zapakowany jest w szyte na miarę opakowanie kartonowe. Dla wielu klientów nasze opakowanie samo w sobie stanowiło świetny dodatek do całego zestawu, a jego wygląd zaskakuje w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Malowanie po numerach - stopień trudności

Na naszej stronie, przy każdym produkcie, można znaleźć informację o stopniu trudności obrazu, jego wymiarach oraz ilości kolorów. Stopień trudności obrazuje infografika, którą widać poniżej. Każdy z obrazów ma przydzielony wskaźnik – od 1 do 5 co pół punktu, na podstawie ilości pól, kolorów oraz wielkości samych szczegółów. I tak można przyjąć, że na podstawie stopnia trudności, wyszczególnia się następujące kategorie:

 • dla dzieci – skala od 1 do 1,5 - na przykład:
Czekając na miłość
Słodka żyrafka
Pastelowy flaming
Różowy jednorożec
 • dla początkujących – skala od 2 do 3,5 - na przykład:
Biały storczyk orchidea
Cierpienie Jezusa Chrystusa
Droga w górach
Jesienna kompozycja z sikorkami
 • dla zaawansowanych – skala od 4 do 5 - na przykład:
Ikona Niepokalane Serce Maryi
Katedra Notre-Dame w Paryżu
Paryż Montmartre
Potok górski w Szkocji

Należy przy tym pamiętać, że są to tylko orientacyjne liczby. Z naszego doświadczenia oraz opinii klientów wiemy, że nie ma przeciwwskazań, aby dziecko wybrało obraz o skali trudności 5, czy osoba dojrzała nie odczuwała przyjemności przy obrazach o skali 1. Jest to tylko subiektywna ocena, a od stopnia trudności najczęściej zależy głównie czas jaki poświęcimy na dany obraz.

W malowaniu po numerach chodzi przede wszystkim o radość z tworzenia sztuki, a nie o cyferki! Najważniejsze to wybrać wzór, który skradnie wasze serce i spowoduje nagłą chęć tworzenia, a na pewno nie będzie to zła decyzja. Radość z zakupów w naszym sklepie jest gwarantowana!

Jak malować po numerach?

Malowanie po numerach można podzielić na kilka etapów:

 • Przygotowanie stanowiska do malowania – w tym etapie należy rozpakować cały zestaw, przygotować sztalugę bądź biurko do umieszczenia na nim obrazu oraz napełnić kubek świeżą wodą do przemywania pędzli.
 • Na tym etapie przechodzimy do najważniejszego – czyli malowania. Pierwszym krokiem jest wybranie jednego z kolorów, odczytanie jego koloru, a następnie zamalowanie pól odpowiadającym tym numerom.
 • Po każdym kolorze należy niezwłocznie wyczyścić pędzel w kubeczku, a pojemniczek z farbą zakryć, aby zapobiec jej wysychaniu.
 • Po zakończeniu malowania możesz użyć dołączonych do zestawu haczyków do zawieszenia Twojego arcydzieła na ścianie.

Prawda, że proste? Malowanie po numerach jest zaprojektowane tak, aby zapewniać tylko pozytywne doznania, nie ma tutaj miejsca na skomplikowane przygotowania i żmudną pracę. Nie zwlekaj i spraw sobie odrobinę przyjemności. Zestawy do malowania po numerach znajdziesz tutaj: Malowanie po numerach - sklep.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl